Wallpapers | obrázky na plochu, tapety na plochuwww.wallpapers.dasingpc.sk

sitemap

Výroba zrubov

V roku 2oo9 sme začali s výrobou zrubových stavieb. Dovtedy sme sa venovali len zákazkovej stolárskej výrobe.

Jedná sa o zrubové stavby z frézovanej guľatiny priemeru 30cm. Klady na zhotovenie zrubu opracúva stroj s celkovou dĺžkou 12m. Je to zariadenie, ktoré dokáže opracovať kmeň stromu tak, že sa už len skráti a je pripravený na montáž zrubu.

Dokáže kmeň ofrézovať do rovnomerného valca, ohobľovať ho, vyfrézovať potrebné drážky a čapy. Vyvŕtať diery pre inštaláciu a sedlá pre vypínače a zásuvky. A taktiež pripraviť ozuby pre osadenie okien a dverí.

Z tohto vyplývajú prednosti, pre ktoré by ste sa mali rozhodnúť pre naše zruby.
A tými sú: výhodná cena a presnosť stavby.

Pri montáži používame na pozdĺžne a priečne spoje špeciálne spoje, ktoré pozostáva z paropriepustnej zábrany ako nosiča polyetylénovej peny ako tesnenia a ovčej vlny ako izolantu.

Popis

Použitý U profil slúži ako tesnenie zrubových stavieb. Dlhodobo zabezpečuje vzduchotesné utesnenie kladených trámov konštrukcií drevostavby a tak znižuje tepelné straty celej budovy. Na rozdiel od iných spôsobov tesnenia U profil má po stranách expanzné pásky zaisťujúce tesnosť kontaktu trámov aj pri sadaní novostavby. Spodný spojovací pás je vytvorený z paropriepustnej fólie a vnútorný priestor U profilu je vyplnený tepelnou izoláciou z ovčej vlny.

Ovčia vlna

Ovčia vlna je ekologicky, zdravotne nezávadný a recyklovateľný materiál. Má porovnateľné tepelné vlastnosti ako minerálna izolácia a je vhodná na výrobu stavebných izolácií. Vlna je schopná viazať a znovu uvolniť veľké množstvo vlhkosti. Má samozhášaciu schopnosť, sama nehorí, ale sa len škvarí.

Expanzná páska

Je polyetylénová vlna vyrobená špeciálnou metódou umožňujúca stlačenie za pomoci veľmi nízkej sily. Po odľahčení expanduje a vracia sa späť do pôvodného rozmeru. Štruktúra materiálu neprepúšťa vodu ani vzduch. Materiál splňuje normu 94/62/EC a neobsahuje škodliviny pre ľudské zdravie.

Fotogaléria